Umflatura între labie și clitoris ?

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11564570702 cu 4 ani in urma.

Buna ziua!

Acum câteva zile am observat la palpare o umflatura cât un bob de mazare între labie și clitoris, in partea de sus unde se unesc. Umflatura e dureroasa dar pe suprafața nu se observa încă nimic.
Precizez ca de câteva săptămâni iau anticoncepționale.
Îmi poate spune cineva ce ar putea fi? Și cum se tratează?
Mulțumesc.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/semne-si-simptome-ale-afectiunilor-vaginale_10031