trompe infundate

Boli genitale feminine

Postata de angela dana cu 15 ani in urma.

buna ziua, stie cineva vreun tratament pentru desfundarea trompelor? chiar si naturist! va rog ajutati-ma!

Raspunsuri (16)

Nicolae34110025

acum 15 ani

un juice natural obtinut dintr-un fruct tropical are mare efect asupra sistemului imunitar, regenerator si hormonal , cred ca v-ar ajuta daca ati incerca .

kokomic

acum 13 ani

si care ar fi acest fruct tropical?poate vrei sa-mi spui...multumesc

Patrik

acum 15 ani

iti pot recomanda extern - unguent cu galbenele si patlagina, masaj in zona genitala de 2 ori pe zi, intern - tinctura de branca ursului si ceai de cretisoara (3 cani pe zi) si spalaturi cu urmatorul amestec: pelin, galbenele, coada calului, sunatoare si musetel (la 2 cani de apa clocotita se pun 2 linguri de amestec, se infuseaza 2 minute si se strecoara). Sfat: evita frigul si slipurile tanga.

angela dana

acum 15 ani

multumesc mult , mult, mult!!!!!

Elena991510

acum 15 ani

imi puteti spune ce au slipurile tanga de trebuiesc evitate?? m-ati facut foarte curioasa

Roxana

acum un an

Pt ca bacteriile care exista in mod natural in colon cum e e coli de ex, migreaza pe chilot inspre vagin si tractul urinar, de unde infectiile urinare

Patrik

acum 15 ani

Slipul tanga, la moda astazi, reprezinta o cauza frecventa a iritatiile vulvei (vulvo-vaginita)....

Patrik

acum 15 ani

si a altor afectiunii...

FELICIA7102015

acum 15 ani

cel mai bun tratament estes sati faci o laparosccopie mie asa mia desfundat trompele iar acum (dupa 2 luni de la laparo)am ramas insarcinata.iti doresc succes

lucretia

acum 8 ani

faci proceduri la medic cu 2 pernute umplute cu nisip umed conectate la curent electric dupa 10proceduri mi s-au desfundat trompele

Magda

acum un an

Cum se fac procedurile?

Adriana

acum 8 ani

Lucretia, unde ai făcut procedurile cu nisip? Te rog lasă-mi o adresa de mail sa te pot contacta

corina

acum 8 ani

buna , sunt din Iasi , zi-mi daca poti te rog si mie unde se fac procedurile astea cu nisip , am o trompa infundata , te roggg mult , multumesc , o zi buNA !!

Magda

acum un an

Adriana ,ai aflat cum se fac procedurile ptr trompe înfundate?' cele cu nisip,va rog mult daca stie cineva detalii

Lina

acum 5 luni

Buna ati aflat detalii despre procedura cu nisip pt ca am și eu o trompa înfundată ?? Mulțumesc

Lina

acum 5 luni

Buna am și eu o trompa înfundată îmi puteți zice și mie cum este procedura cu nisip sunt interesata va rog mult Mulțumesc