trompe infundate

Boli genitale feminine

Postata de nicoleta219 cu 15 ani in urma.

fac de 3 ani tratamente pentru a ramane insarcinata asta dupa 3 chiuretaje la cerere.acum am facut instilatii si se pare ca trompele mele au fost infundate si acum sunt ok.chiar am sanse sa raman insarcinata tinand cont ca asta ar fi fost problema?

Raspunsuri (3)

Viorela3107661

acum 15 ani

nu sunt medic,dar am avut unele probleme asemanatoare cred,trebe sa mergi la medic sa vezi dc se poate face ceva tratament,dar cu trompe infundate nu e posibil sa ramai gravida,doar prin inseminacion artificial.

cristian243108877

acum 15 ani

salut.am avut si eu trompele infundate si le~am desfundat la maternitatea giulesti cu o laparoscopie.dupa3 luni am ramas insarcinata dar cu extrauterina.incerc iar la giulesti,trebuie sa iasa ceva chiar si cu fiv. bafta

mari

acum 10 ani

cum se poate desfunda trompele prin tratament fara operatie si la cit timp pot ramine insarcinata