senzatie continua de urinare

Boli genitale feminine

Postata de LIVIU4107275 cu 15 ani in urma.

Buna ziua, am de trei saptamani o problema, am mereu tendinta de a merge la toaleta foarte des, chiar dupa ce tocmai am fost trebuie sa am chinui sa nu ma intorc, desi e clar ca nu am de ce. Initial am crezut ca e infectie urinara, am luat cuminol si aulin, mentionez ca am avut de multe ori asemenea infectii si ca medicii mi le-au recomandat, dar de data asta le-am luat dupa ureche. mare p***ae. dupa aceea, dat fiind ca nu aveam ameliorari, medicul nefrolog la care am ajuns mi=-a dat urinex si ceaiuri diuretice. 10 zile, tot aceleasi simptome, ceva mai ameliorate, totusi, adica am jumatati de zile in care ma simt bine. dimineata revin simptomele. am facut 3 uroculturi , au iesit toate sterile. medicul de familie a spus ca e pe fond nervos, desi nu am probleme. acum iau diptane, recomandat de o farmacista, pentru senzatia de urinare, si urinal si mai beau ceaiuri de busuioc. vreo idee ce ar putea fi?

Raspunsuri (26)

LIVIU4107275

acum 15 ani

Buna ziua, am de trei saptamani o problema, am mereu tendinta de a merge la toaleta foarte des, chiar dupa ce tocmai am fost trebuie sa am chinui sa nu ma intorc, desi e clar ca nu am de ce. Initial am crezut ca e infectie urinara, am luat cuminol si aulin, mentionez ca am avut de multe ori asemenea infectii si ca medicii mi le-au recomandat, dar de data asta le-am luat dupa ureche. mare p***ae. dupa aceea, dat fiind ca nu aveam ameliorari, medicul nefrolog la care am ajuns mi=-a dat urinex si ceaiuri diuretice. 10 zile, tot aceleasi simptome, ceva mai ameliorate, totusi, adica am jumatati de zile in care ma simt bine. dimineata revin simptomele. am facut 3 uroculturi , au iesit toate sterile. medicul de familie a spus ca e pe fond nervos, desi nu am probleme. acum iau diptane, recomandat de o farmacista, pentru senzatia de urinare, si urinal si mai beau ceaiuri de busuioc. vreo idee ce ar putea fi?

Utilizator21560502678

acum 4 ani

Ar putea sa fie vorba de o raceala mai serioasa! Sau chiar sa ai probleme cu prostata! Sau cu vezica urinara!
Fa-ti bai fierbinti de sezut. Daca poti, fa-ti impachteari cu argila! Si, bine inteles, vizita la un medic specialist, poate depisteaza despre ce este vorba!
In orice caz, simptomul acesta nu-l lua in gluma, sa nu ajungi sa urinezi cu sange!

iute

acum 15 ani

incearca pe cat posibil sa eviti sucurile carbogazoase inclusiv apa minerala care irita vezica urinara fa-ti spalaturi vaginale cu septovag,ceai de coada calului (bai calde de sezutsi intern 3cani pe zi)cozi de cirese aceeasi reteta sau poti sa le combini plantele eu zic sa incerci si antibioticul CIPROZON ...urinalul este bun se ia 1 plic pe zi cam 10 zile multa sanatate

iute

acum 15 ani

pardon nu urinal ci uricol ii spune la medicament

alexandra17580527

acum 15 ani

Ati facut un test Papanicolau? Pot fi mai multe cauze, insa cel mai bune este sa verificati.

valy

acum 13 ani

ai facut un test?

corina

acum 13 ani

aceeasi problema am si u de 2 zile am senzatia de a urina mereu.
ce poate fi?

georgeta

acum 13 ani

ia flucovim 150mg -1/luna cateva luni,pana iti trece.Eu m-am chinuit cam 10 luni.E vorba de levuri(ciuperci) care ne creaza probleme

mitruta

acum 12 ani

am si eu o problema urinez des si dupa ce urinez am senzatia sa ma duc iar sa fac pipi

Cristian

acum 11 ani

Eu am problema asta de vreo 4 luni si un pic...sunt barbat! Am fost la urolog, a fost totul perfect(dupa cum zicea dl doctor). Am facut ecografie completa, am rinichii, prostata, totul perfect...Am luat flamexin, uricol si inca un medicament(am uitat numele) la recomandarea medicului, ma ameliorase un pic pe moment, dar revenea repede senzatia. In momentul de fata nu mai pot sa stau deloc relaxat pe strada, ca cine stie cum ma "scap"...trebuie sa fiu intr-o continua alerta. Nu stiu ce sa mai fac...mi s-a zis ca e DOAR pe fond emotional, dar de patru luni sa fie DOAR pe fond emotional? Mentionez ca exact in ziua cand au inceput problemele, a inceput relatia mea cu actuala iubita. Deci..sa fi fost ceva atunci declansat in plan emotional?...

andreea

acum 11 ani

va rog ajutati ma !!! seara dupa ce ma duc la baie imediat cum ma pup iar in pat imi vine iar senzatia de urinare, dar nimic , ma duc si am doar o senzatie fff jenanta si cateva picaturi. Ma pup iar in pat si aceeasi probleme. Am doar 18 ani. Este foarte jenant. Astept raspuns.

mihaela

acum 11 ani

mn

Miruna

acum 10 ani

si eu am asa si sunt un copil de 11 ani . dar mie nu imi mai trece niciodata tre sa ma feresc

Miruna

acum 10 ani

si eu am asa si sunt un copil de 11 ani . dar mie nu imi mai trece niciodata tre sa ma feresc

lucica

acum 10 ani

buna ziua vreau sa intreb daca este bun ciprozon forte pentru infecti dentare.Cum se aministreaza??

petrisor

acum 10 ani

bine

figipy99

acum 10 ani

Luati urogen, doua pe zi, o perioada lunga!

Ioana

acum 10 ani

Sa tratat cineva de aceasta senzatie?

dinita bogdan

acum 9 ani

incearca urmatorul lucru:...sa bei bere!!!!... nu glumesc... bea o bere si daca iti vine..incearca sa ma bei o bere fara sa te duci... nu trebuie sa-ti reuseasca din prima..(poate nu rezisti la prima bere si te duci...la toilet) ... dar e bine sa repeti proecesul pana iti reuseste... daca ai reusit sa te duci(la toilet) dupa a doua bere incepe sa fie un progres....PS. eu (prin "antrenament" reusesc sa ma duc la toilet la a 4-a bere..)

Stela

acum 8 ani

Buna...am 17 ani..si eu am aceasta scurgere de 2 zile, nici bine nu ma ridic si iar am senzatia asta, uneori 2-3 picaturi, alteori destul de mult si ma ustura..ce poate sa fie? Cu ce se trateaza? Este vro boala grava?..

Pag 1 din 2