Se pot inflama ovarele de la o problema a rinichilort?

Boli genitale feminine Afectiuni ale rinichilor Infectia urinara Ovare polichistice
+1
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileAppc.laura9 cu 6 ani in urma.

Buna ziua.
Am si eu o problema de ceva ani ma confrunt cu dureri de rinichi si imediat dupa dureri de ovare am fost la mai multe controale ginecologice unde mi se spunea ca am ovarele marite mi se dadea tratanent cu antibiotic si ovule dar problema tot se repeta. Sintomele sunt initial dureri de rinichi iar dupa o zi dureri de ovare, scurgeri vaginale transpatente in cantitati mari, sensatia de urinare, dureri de ovare dupa urinare. Am nevoie de niste sfaturi sincer nu mai inteleg despre ce este vorba. Astept un raspuns!!! Multumesc!!

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/boala-inflamatorie-pelvina_1049

Miaw753

acum 5 ani

Și eu mă confrunt cu asta. Ar trebui sa nu mai stam in frig / curent. O doctorita mi.a propus operație . Mă duc săptămâna viitoare la altcineva. Te anunț. Știu că e târziu dar poate ajut pe cineva.