Scurgere maronie între cm?

Boli genitale feminine Sarcina

Postata de Utilizator11560844104 cu 4 ani in urma.

Buna ziua, am nevoie de parerea dumneavoastra deoarece sunt foarte neliniștită. Am 20 de ani si un CM neregulat 35-45 zile, sani durerosi dar si dureri in partea inferioară a abdomenului in primele 2 zile ale menstruatiei. Ultimul cm a fost pe data de 17 mai, și a ținut vreo 5 zile dintre care o singura zi a avut culoarea roșie, in rest scurgere maronie, precizez ca in mod normal era mai abundent. Dupa ce s-a terminat menstruatia am luat 4 zile tavanic la sfatul medicului ginecolog deoarece La sfârșitul lunii aprilie am facut testul babeș papanicolau si secretie, iar la secretie mi-a reiesit o vaginita care se manifesta prin secretie alba cu un miros aiurea. In data de 7 iunie , respectiv ziua 22 a cm am avut o scurgere maroniu inchis de vreo 3 zile si a 4-a zi o culoare cafenie, fara urma de culoare roșie, cantitativ era atât cat sa ma patez pe un absorbant zilnic, fara dureri de menstruatie si sani durerosi. Mentionez ca in acest timp am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu, acesta urmând si el tratamentul cu tavanic in acelasi timp cu mine. Astăzi este 18 iunie, menstruatia încă nu a venit, iar testul de sarcina timp banda este negativ. Sunt foarte bulversată si as aprecia enorm un raspuns. Precizez ca sunt in strainatate si nu am posibilitatea sa merg imediat la un medic.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/ciclul-menstrual-neregulat-si-ovulatia_11136