Puteti va rog sa imi interpretati rezulatul la examenul histopatologic pe intelesul meu, in termeni mai pop**ari, va rog?

Boli genitale feminine

Postata de IuliaB cu 11 luni in urma.

Examen histopatologic:

Fragmente col uterin prezentând extinse artefecte de electroexcizie: focal, prezență de epiteliu pavimentos stratificat cu hiperplazia stratului bazal; la un anumit nivel se identifică un lumen glandular dilatat, tapetat de epiteliu cilindri simplu..

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Pentru interpretarea rezultatului investigatiei dumneavoastra, va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Solicitati explicatii clare si pe intelesul dumneavoastra medicului, precum si detalii despre beneficiile tratamentului versus reactii secundare.