ovar inflamat

Boli genitale feminine

Postata de Monica98125868 cu 15 ani in urma.

buna
de de 8 luni ne chinuim sa facem un copil si nu ramin insarcinata ,am fost la doctor si a spus ca am un ovar inflamat ,ar fi posibil asta sa fie cauza sa nu ramin insarcinata.DAR EU DE CIND MA STIU AM AVUT foarte des cistite .ce sa fac?

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Ramonicu,
In primul rand sa tratezi acest ovar inflamat. Medicul la care ai fost nu ti-a prescris nici un tratament?
In ceea ce priveste venirea unui bebelus, din cate stiu probleme de infertilitate iti poti face abia dupa un an de incercari fara rezultat. Asa ca la tine n-ar fi cazul.
Numai bine!

gheorge dumitru

acum 15 ani

Stai linistita! Medicul ar trebui sa iti dea tratament. Eu am avut anexita (de fapt, cred ca mereu o am ca stau prost cu circulatia si am in permanenta extremitatile reci) si am facut Polidin, vreo saptamana. Nu te speria...mergi la doctor, ca banalele astea raceli trebuie tratate. In primul rand, nu te mai stresa, ca mai rau iti faci. Poate chiar din cauza stresului nu poti ramane graviduta! Multa sanatate!