nelamurire...urgent!

Boli genitale feminine

Postata de gabuska cu 15 ani in urma.

Pe data de 2 ianuarie am avut menstruatie.....pe data de 16 ianuarie am avut un contact sexual neprotejat....pe data de 28 ianuarie mi-a venit din nou menstruatia.....iar pe data de 2 februarie mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ....exista probabilitatea de a fi insarcinata?....stiu ca menstruatia mai poate venii o luna in caz ca esti insarcinata....astept raspuns....Va multumesc!

Raspunsuri (3)

gabuska

acum 15 ani

Pe data de 2 ianuarie am avut menstruatie.....pe data de 16 ianuarie am avut un contact sexual neprotejat....pe data de 28 ianuarie mi-a venit din nou menstruatia.....iar pe data de 2 februarie mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ....exista probabilitatea de a fi insarcinata?....stiu ca menstruatia mai poate venii o luna in caz ca esti insarcinata....astept raspuns....Va multumesc!

simona166117244

acum 15 ani

Buna Gaby,
Daca ai un ciclu regulat, pe 16 ianurie erai in perioada de ovulatie si exista riscul sa fi ramas insarcinata.
Un raspuns exact ti-l poate da un test de sarcina pe baza de sange. Sau un control ginecologic.
Numai bine iar pe viitor sa folosesti o metoda contraceptiva.

CECILIA MIRELA

acum 15 ani

Astazi mi-am facut din nou un test de sarcina ....depistare a sarcinii la numai 10 zile de la conceptie..si a iesit negativ!