migrena de menstruatie

Boli genitale feminine

Postata de ION6889379 cu 15 ani in urma.

buna.de cand am nascut(acum 8 ani),inainte,in timpul sau la cateva zile dupa menstruatie,am dureri insuportabile de cap,doar pe partea dreapta si pe un anumit traseu(nerv).am incercat toate inflamatoarele posibile 3 zile nu imi trece cu nimic.la neurologie mi-au spus ca este migrena de menstruatie si ca nu exista tratament.va rog daca stiti vre-un tratament sau un medic care ma poate ajuta,astept raspunsurile voastre si va multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Daca medicii nu ti-au putut prescrie un tratament pt. aceasta durere de cap, totusi mai incarca la un irisolog. Tratamentele sunt pe baza de plante si am auzit ca sunt foarte bune. Multa sanatate

elga50

acum 14 ani

Incearca cu algifen (piafen). Este foarte eficace in dureri de toate felurile. Eu aveam asemenea dureri, dar pe acea vreme luam algocalmin fiole, le beam. Numai asa imi trecea. Sunt dureri foarte mari, intr-adevar, la tample, de zici ca iti intepeneste capul.....