Mary

Boli genitale feminine

Postata de Mihaela841 cu 15 ani in urma.

am 44 ani actualmente stau in strainatate de aceea apelez la un sfat din parte cuiva ,care s-a confruntat cu o asemenea problema!de 3 luni am o iritatie ,o mancarime ,uneori o arsura parca,care apare si dispare fara sa iau tratament doar am masat la intrarea in vagin cu alifie de propolis si beau ceaiuri naturale !!!nu am scurgeri mirositoare ,dar din interiorul vaginului imi curg uneori parca niste pielite albe !!!am uter fibromatos de mult timp dar nu m-a deranjat nimic pana acum!ma gandesc sa nu fie ceva grav ,nu am mai facut un consult genecologic de foarte mult timp!daca cineva imi poate oferi un raspuns ii multumesc mult!sanatate la toata lumea

Raspunsuri (4)

Mihaela841

acum 15 ani

am 44 ani actualmente stau in strainatate de aceea apelez la un sfat din parte cuiva ,care s-a confruntat cu o asemenea problema!de 3 luni am o iritatie ,o mancarime ,uneori o arsura parca,care apare si dispare fara sa iau tratament doar am masat la intrarea in vagin cu alifie de propolis si beau ceaiuri naturale !!!nu am scurgeri mirositoare ,dar din interiorul vaginului imi curg uneori parca niste pielite albe !!!am uter fibromatos de mult timp dar nu m-a deranjat nimic pana acum!ma gandesc sa nu fie ceva grav ,nu am mai facut un consult genecologic de foarte mult timp!daca cineva imi poate oferi un raspuns ii multumesc mult!sanatate la toata lumea

vasilica62

acum 15 ani

Salut .Draga Mary eu iti vin in ajutor cu produse naturale 100%cu efect garantat pe care le poti gasi aici:www.e-potenta.ro sper sa gassesti ceva pentru ati rezolva problema..

petian

acum 15 ani

nimic nu este mai eficient decat un consult de specialitate care sa-ti prescrie un tratament exact pentru boala ta. nu te juca cu astfel de lucruri, mai ales ca ai fibrom. eu am 40 de ani si sunt in convalescenta dupa o operatie de fibrom uterin. nu-ti pot explica prin ce momente am trecut, cat de greu mi-a fost sa-mi revin cat de cat. scurgerile sunt prezente la aproape toate femeile insa din diferite cauze: ciuperci, anaerobi, etc si se trateaza separat fiecare. s-ar putea sa fii alergica la ceva si nu stii.... eu am facut la betadine ovule o alergie de toata frumusetea. mult succes si fara frica, medicii sunt acolo pentru noi.pa

florentina

acum 10 ani

fa-ti un test de clamidya , mult timp nu te derajeaza, dar cind evolueaza ajunge la fibron, pentru ca sunt ciclurile abundente , ceea ce hraneste fibronul.Poate urca mai sus in vezica urinara si sa ai infectii urinare dese., trebuie sa ceri expres acest test , care e diferit de un test de urina obijnuit , daca esti depistata ,partenerul tau trebuie sa faca in acelasi timp cu tine tratamentul de antibiotice , nu inteleg de ce medicii dau ovule si toate celelalte p***ai de medicamente care nu te ajuta , dar te face sa te duci des la ei, cind tratamentul de antibiotic cu amoxicilina pentru o luna e tot ce trebuie, apoi neaparat sa refaci analiza sa vezi daca ai scapat. Eu am trecut prin asta , medical ginecolog mia prescris ovul dezinfectanti locali , ce nu te ajuta , doar timpul trece pina iar , ajungi la limita suferintei si mergi la ginecolog cind totul se repeta , de ajungi la operatie , dar unii spun ca daca nu te derajeaza sa-l lasi inpace , o idée tare p***a , eu una , am ajut un chiuretaj normal , si fibronul a disparut , asta a fost parerea doctorului , bine inteles ca am schimbat doctorul .
pentru mincarimea de care zici, trebuie sa iei yoculth ( lapte cu culture de bacteria ) pentru a reface cultura de bacterii ce se elimina prin urina. Ai grija zaharul e unul din hrana acestei bacteria , incearca sa reduce , nu de tot corpul are nevoie de toate.
.........revin...........
.Doamne ajuta