Mă puteți ajuta cu un răspuns?

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11645053015 cu 2 ani in urma.

Bună ziua! Am fost astăzi la un control ginecologic, iar diagnosticul este dismenoree și SAP. Ce înseamnă asta? Mă puteți ajuta?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/tratamentul-durerilor-menstruale-dismenoree_1056

Raspuns marcat ca spam. Multumim!
Vezi raspunsul
Utilizator11586780311

acum 2 ani

Am fost in trecut la un control ginecologic și mi s-au depistat niste chisturi ovariene, nu am urmat niciun fel de tratament. Acum câteva zile am fost din nou la ginecolog și mi s-au spus că e totul în regulă. Dar eu mă confrunt cu dureri de ovare in fiecare zi.