Ioana?

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11557863016 cu 4 ani in urma.

Buna seara. In urma unui consult ginecologic doctorul mi-a prescris niște ovule din cauza ca mi-a apărut o candidoza urmând un tratament cu antibiotice. Tratamentul durează 10 zile, dar peste 7 zile ar trebui să-mi vina menstruația. Stiu ca tratamentul nu se face in timpul menstruației, dar daca il intrerup, se poate continua dupa menstruație?
Mulțumesc

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/candidoza-vaginala-cauze-semne-si-simptome_10816

Utilizator11557863016

acum 4 ani

Am fost chiar ieri, Medicul m-a consultat si mi-a zis ca am candidoza, mi-a dat si tratament, dar am uitat sa întreb legat de menstruație daca imi vine, daca pot continua tratamentul dupa menstruație. Asta era întrebarea mea de fapt, daca intrerup tratamentul din cauza menstruației, se poate să-l reiau dupa.
Mulțumesc si aștept răspuns! :)