Intrebari, Help Needed

Boli genitale feminine

Postata de andreea70105542 cu 15 ani in urma.

Buna!

Nu stiu daca sunt la locul potrivit, dar incerc. Sunt un tip de 28 de ani si vreau sa am un bebe cu sotia mea (27 de ani). Am insa cateva nelamuriri si sper ca cineva de-aici sa ma poata lumina. Poate unii o sa radeti de intrebarile mele, dar asta este, mai bine radeti decat sa nu incerc sa aflu. Sper sa primesc raspunsuri serioase, fara a fi luat peste picior.

1.
In ultimele 3 luni, sotia mea a avut prima zi de menstruatie in zilele de 15 aprilie, 14 mai, 13 iunie. Ac***a in vedere acest lucru, in iunie zilel fertile ar fi 27-29 iunie, corect? Deci asta ar fi perioada propice pentru a face dragoste si a ejacula in vaginul ei in speranta unei sarcini. Sau cu 1-2 zile inainte? Va rog sa-mi spuneti daca e asa sau cum sa calculez cat mai exact perioada fertila.

2.
In perioada fertila cum e mai bine sa procedezi? Intr-una din zile sa faci dragoste si sa ejaculezi in vaginul partenerei (o singura data) sau e mai bine ca timp de cateva zile (ianinte si in timpul perioadei fertile) sa faci de mai multe ori dragoste si sa ejaculezi de mai multe ori in interiorul vaginului?

3.
Exista variante care cresc posibilitatea de-a urma sa ai un copil de un anumit sex? Adica sa incerci sa faci in asa fel incat sansele de-a avea baietel/fetita sa fie mai mari? Daca da, va rog spuneti-mi pentru ambele sexe.

4.
Dupa cat timp se naste bebele? Dupa 9 luni? Dupa 40 de saptamani? Calculate incepand de cand? Se incepe numaratoarea de la zilele fertile in care a avut loc contactul sexual? Sau de la urmatoarea data in care ar trebui sa aiba menstruatie si nu are?

5.
De exemplu daca as vrea sa se nasca in luna mai, ac***a in vedere datele de la punctul 1, perioada cea mai potrivita pentru a ramane insarcinata este perioada fertila din luna august?

Va multumesc si sper sa primesc raspunsuri de la voi.

Raspunsuri (3)

andreea70105542

acum 15 ani

Buna!

Nu stiu daca sunt la locul potrivit, dar incerc. Sunt un tip de 28 de ani si vreau sa am un bebe cu sotia mea (27 de ani). Am insa cateva nelamuriri si sper ca cineva de-aici sa ma poata lumina. Poate unii o sa radeti de intrebarile mele, dar asta este, mai bine radeti decat sa nu incerc sa aflu. Sper sa primesc raspunsuri serioase, fara a fi luat peste picior.

1.
In ultimele 3 luni, sotia mea a avut prima zi de menstruatie in zilele de 15 aprilie, 14 mai, 13 iunie. Ac***a in vedere acest lucru, in iunie zilel fertile ar fi 27-29 iunie, corect? Deci asta ar fi perioada propice pentru a face dragoste si a ejacula in vaginul ei in speranta unei sarcini. Sau cu 1-2 zile inainte? Va rog sa-mi spuneti daca e asa sau cum sa calculez cat mai exact perioada fertila.

2.
In perioada fertila cum e mai bine sa procedezi? Intr-una din zile sa faci dragoste si sa ejaculezi in vaginul partenerei (o singura data) sau e mai bine ca timp de cateva zile (ianinte si in timpul perioadei fertile) sa faci de mai multe ori dragoste si sa ejaculezi de mai multe ori in interiorul vaginului?

3.
Exista variante care cresc posibilitatea de-a urma sa ai un copil de un anumit sex? Adica sa incerci sa faci in asa fel incat sansele de-a avea baietel/fetita sa fie mai mari? Daca da, va rog spuneti-mi pentru ambele sexe.

4.
Dupa cat timp se naste bebele? Dupa 9 luni? Dupa 40 de saptamani? Calculate incepand de cand? Se incepe numaratoarea de la zilele fertile in care a avut loc contactul sexual? Sau de la urmatoarea data in care ar trebui sa aiba menstruatie si nu are?

5.
De exemplu daca as vrea sa se nasca in luna mai, ac***a in vedere datele de la punctul 1, perioada cea mai potrivita pentru a ramane insarcinata este perioada fertila din luna august?

Va multumesc si sper sa primesc raspunsuri de la voi.

Oana-Genoveva

acum 15 ani

sper sati fiu de ajutor de regula 8 zile inainte si 8 cu tot cu ciclu e perioada in care nu ramine sotia ta insarcinata calculeaza cu tot cu cilu din prima zi 10 zile si dati bataie inca 8 zile seara de deara sau sa vezi cind e perioada de ovulatie sasi ia temperatura vaginala cu termometrul si daca e trecut de 37.2 e perioada de ovulatie si incercati si terminati amindoi odata sper sa fie intrun ceas bun mihaela

cornel54106347

acum 15 ani

pentru a calcula perioada fertila intrati pe http://www.sanatate.org/teste/ovulatie.php aici o sa introduceti doar prima zi a menstuatiei apoi calculeaza singur