interpretare examen bacteriologic

Boli genitale feminine

Postata de CARMEN8795866 cu 15 ani in urma.

Buna! Am si eu o rugaminte, as vrea sa ma ajute cineva in legatura cu interpretarea unui examen bacteriologic-lama pe care l-am facut acum o luna si din pacate n-am mai ajuns la medic pt interpretare pt ca am fost nevoita sa plec din tara:

- relativ frecvente celule epiteliate izolate si grupate in placarde
- relativ frecvente leucocite polimorfonucleare neutrofile
- frecventi bacili gram negativi cu aspect de enterobacterii
- relativ frecventi lactobacili doederlein
As fi foarte recunoscatoare oricui mi-ar putea oferi un raspuns pentru ca sunt cam nelinistita pana nu stiu sigur ce inseamna asta.

Raspunsuri (1)

angela dana

acum 15 ani

buna, o parte din acestea mi-au iesit si mie...raspunsul medicului a fost ca am o vaginita, nimic cu transmitere sexuala. Mi-a recomandat ca din a 10zi a ciclului menstrual si pana in a 20 zi, seara spalaturi vaginal;e si un ovul de Flagyl. acum e ok.