intarziere ciclu

Boli genitale feminine

Postata de izabela127156 cu 15 ani in urma.

Buna. Am si eu o problema. in data de 15.01.2009 am fost la ginecolog la un control anual, adevarul este ca ma cam durut si prin burta. La ecograf medicul mi-a spus ca am inceput de cistita dar si un chist de 12mm. Mi-a dat un tratment cu zanocin ( ofloxacina), Flamexin. Problema mea este ca ciclu trebuia sa-mi vina in data de 28-29 .01 si inca nu mi-a venit. La ecograf nu s-a vazut sa fiu insarcinata , nici nu aveam cum pt ca in decembrie am avut ciclu. Poate a avut cineva acest tratament si daca a avut va rog sa-mi spune-ti daca v-a intarziat ciclu sau nu. Va multumesc

Raspunsuri (3)

acum 15 ani

buna,
am avut si eu o probl asemanatoare cu a ta, adik am avut chisturi pe ambele ovare unul de 8mm si celalalt de 4mm, am afcut tratament (nu stiu sa iti spun exact cum se numea medic pt ca dr mi l-e adus din afara nu este la noi in farmacii) dar stai linistita, ca menstruatia ti s-a dereglat din cauza tratamentului, dr mi-a mai recomandat sa iau anticonceptionale DESORRELE(special pt chisturi), asa ca nu te alarma
sa ne spui cum iti este dupa tratament
sa te faci bn, succes

valy

acum 13 ani

buna in oct am luat marvelon sy la un momendat mam tr ca le luam gresyt sy nu mia vn ciclu dar am facut 2 teste barza sy mi sa aratat ca nu sunt gravyda oarece o fi? ma putety aj?

laura

acum 13 ani

Salut,si mie imi intarzie ciclu dar sper ca nu este nici o probleme.