Infectiile Vaginale Micotice

Boli genitale feminine

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

ce ma fac eu cu infectia asta

Raspunsuri (10)

Teodor28

acum 15 ani

ti-ai facut analiza la secretie? ai urmat vreun tratament?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am o singura intrebare!cum se face igiena intima?cu ce se spala vaginul,am inteles ca sapunurile intime nu sunt recomandate!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

imi curge tot timpul secretie..alba grosuta..am mancarimi si poate ca nu e zi in care sa nu imi curga si trebuie tot timpul sa port absorbant.am auzit ca e bine sa te speli cu ceai de musetel..m-am spalat si cu bicarbonat dar degeaba ca tot imi curge..ce sa fac???

comentarii utilizatori

acum 15 ani

mi-au aparut niste basicute in zona vaginului de culoarea pielii unele par sa fie in piele altele seamana cu niste negi...dati-mi o parere cat mai repede va rog as vrea sa stiu cam ce ar putea fi

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am ca tema: Educatia pentru sanatatea cuplului.Va rog mult de tot daca ma puteti ajuta cu ceva material.Va multumesc

comentarii utilizatori

acum 14 ani

va rog sa ma informati ce drepturi am si cum pot beneficia de ele in urma promovarii examenului de grad principal? am depus la locul de munca o adeverinta de la ASP a judetului unde am domiciliul,pana la obtinerea adeverintei de la Bucuresti.Mentionez ca o colega din cadrul institutiei beneficiat de marire de salariu si eu nu.Multumesc.

comentarii utilizatori

acum 14 ani

de vreo 2 ani am niste mancarimi vaginale de care nu mai scap,si intr-una imi curge un lichid alb-galbui dar la inceput imi curgea putin dar acum s-a abundat,eu nu am fost niciodata la ginecolog mie rusine si frica va rog ajutatima cu un sfat si daca se poate cu un tratament please

comentarii utilizatori

acum 14 ani

de vreo 2 ani am niste mancarimi vaginale de care nu mai scap,si intr-una imi curge un lichid alb-galbui dar la inceput imi curgea putin dar acum s-a abundat,eu nu am fost niciodata la ginecolog mie rusine si frica va rog ajutatima cu un sfat si daca se poate cu un tratament please

laura86147362

acum 14 ani

cel mai probabil ai candida. nu este cine stie ce, se declanseaza in urma unui dezechilibru intern si se trateaza sub diverse forme, ideea e ca fiecare organism respunde la ce tratament ii convine. Ai doua variante: ori le incerci pe toate (si sunt destule medicamente) sau te duci la doctor care tot la fel o sa ti prescrie tratamente peste tratamente pana va gasii unul la care va raspunde ccorpul tau.

DeeutzaV

acum 14 ani

BUNA AM SI EU O ASTFEL DE INFECTIE..AM PRIMIT UN RASPUNS IN LEG CU PROBLEMA MEA...(In mod sigur este o cervicovaginita ...va recomand consult si recoltare de secretie...trebuie vazuta starea colului, iar tratamentul tb sa se adreseze si dvoastra si partenerului...aveti si dureri premenstruale ...dismenoree...un consult ar fi indicat)ESTE GRAV???EXISTA RISCURI CARE POT APAREA ??IMPOSIBILITATEA DE A RAMANE INSARCINATA??