glanda bartholin

Boli genitale feminine

Postata de Gabriela443 cu 16 ani in urma.

Stie cineva daca e normal sa fie inflamata cat un bob de mazare pt o saptamana fara sa ma deranjeze...v-a disparea de una singura sau trebuie inlaturata prin operatie...

Raspunsuri (4)

andrei178

acum 16 ani

Trebuie sa te consule un medic ginecolog, pot fi multiple cauzele care duc la inflamarea glandei si numai "ochiometric" nu iti poti da seama, in mod sigur. Chiar daca dispare si nu ai simptome deranjante e mai bine pentru linistea ta sa stii exact despre ce e vorba. Multa sanatate! Dora

Gabriela443

acum 16 ani

mersi de mesaj am facut deja 2 controale unul la care mi-a dat o crema vaginali si medicamente si am fost dupa o sapt la control .... nu am dureri si nici nu ma deranjeaza dar e inca acolo si nu vor sa ma opereze ca nu e infectata au zis sa astept... poate trece singura sau daca nu in cel mai rau caz va trebui operata... trebuie doar sa ma feresc de infectii si sa nu port tanga... sanatate

andreav

acum 11 ani

De ce nu e bine sa mai porti tanga? am si eu probleme cu glanda Bartholin si as vrea sa stiu cu ce ma afecteaza asta. Multumesc

comnea nicoleta

acum 13 ani

am fost operata de chist bartolin si mia aparut din nou ma doare cateodatacand sunt la
menstruatie e ceva grav