durere de ovare

Boli genitale feminine

Postata de Adrian34104676 cu 15 ani in urma.

mi-am inceput viata sexuala de putina vreme si problema este ca uneori in timpul penetrarii simt o intepatura puternica in ovare care persista...si am mai avut si scurgeri maronii...(folosim prezervativul ca protectie)

Raspunsuri (2)

adriana36106933

acum 15 ani

poate fi doar o raceala pe la ovare sau poate fi vb de mici chisti ovarieni...Fa un consult ginecologic(oricat de nepalacut ar fi ) si o ecografie abdominala.

DENY 555

acum 14 ani

BUNA DEPINDE SI VARSTA LA CARE AI ANCEPUT VIATA SEXUALA CONTEAZA MULT ANTEPATURI LA OVARE AN TIMPUL ACTULUI SEXUAL ??? NU ESTE NORMAL SFATUL MEU ESTE SA CONSULTI UN MEDIC GINECOLOG DE URGENTA SI SCURGERILE MARONII NU SANT BINE VENITE ACESTEA POT FI CAUZA UNEI RACELI SAU O INFLAMARE A OVARELOR DUCAND LA DURERE SI DISCONFORT AN TIMPUL ACTULUI SEXUAL DE LA NOI DE PE FORUM POTI SA IEI AN CONSIDERARE SFATURI DAR NU STI DACA SE VA REZOLVA PROBLEMA ASA CA IMEDIAT LA MEDIC E NEPLACUT DAR NU RISCA SA AJUNGI LA O INFECTIE SAU O RANA PE COL ATUNCI E PREA TARZIU PT TINE AN SPERANTA CA TI-AM PUTUT FI DE FOLOS PA SI O ZI BUNA SANATATE