Disfunctiile sexuale la femei (disfunctii ale libidoului, ale excitarii si orgasmului, dureri la contact sexual)

Boli genitale feminine

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

am 24ani,dimensiunile de 12cm in stare flasca si de 17cm in erectie.de ceva timp,mi se intampla ca atunci cand ejaculez sa nu simt nicio placere..nu exista niciun motiv pe plan sentimental ci cred ca este vorba despre o disfunctie a organismului.ce pot face?

Raspunsuri (21)

ANTONIA391448

acum 15 ani

filmele porno rezolva totul si mai e ceva partenera sa te scata din minti sa stie sa danseze bine la pat e si vina ei ca tu nu simti nici o placere trebue sa fie cit mai sexsoasa

comentarii utilizatori

acum 15 ani

cand mi-am inceput viata sexuala...nu m-a dervirginat cu penisul...ci cu degetul si m-a durut ingrozitor..stiu ca prima oara te doare...dupa 11 luni mi-am inceput iar viata sexuala cu un alt baiat...defapt este actualul..si de fiecare data cand fac dragoste cu el ma doare rau vaginul..si nush ce sa fac:(..astept un raspuns urgent

comentarii utilizatori

acum 15 ani

as vrea un sfat de la voi,am o problema si vreau o solutie,sa va explik..in timpul actului ma excit prea reped cred.pt k(ma ud imidiat)chiar inainte de contact,doar dak ma atinge,,da-ti un sfat.e ceva neplacut pt el dar si pt mn,exista vreo pastila....va rog din suflet sa-mi raspundeti..va multumesc

Roberto fux

acum 14 ani

nu cred ca e ceva neplacut pentru el...ar trebui sa'i faca placere...si u ar trebui sa fi fericita pentru ca poti totusi sa ai un orgasm:) sunt destule fete care nu stiu ce'i ala asa ca enjoy it:)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 44 de ani,sunt casatorita de 25 de ani,am 4 copii.dar nu am simtit orgasmul niciodata.imi iubesc sotul foarte mult,este dragoste intre noi,dar mai nou nu mai vreau sa fac dragoste deloc.nu am incotro cind el chiar isi doreste.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am 57 de ani.Pana anul trecut eram un barbat potent.Urmez tratament ptr colesterol,hipertensiune si-mi pun tot timpul picaturi in nas ac***a o rinita alergica.De un an de zile dorinta mea de a face sex a disparut desi am o casnicie frumoasa si o sotie iubitoare.Daca fac sex odata pe luna e mare lucru.E normal?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

in acest caz, foarte mult ajuta cremele stimulatoare. din pacate nu se gasesc in farmacii, dar se procura cu usurinta din orice sexshop sau magazin de stimulente sexuale (pe internet). odata aplicata acea crema, apare o intensificare a circulatiei sanguine, o lubrifiere a vaginului, crescand dorinta pentru sex. in plus, orgasmul este mult mai usor de obtinut. secretul este sa stii ce crema sa alegi, de regula cea scumpa este si cea mai buna, aceasta este cel putin concluzia la care am ajuns eu.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

uneori cand sunt cu prietena mea ii ating clitorisul si o las sa se ude dar de multe ori nu avem unde sa facem sex si ramanem la stadiul acela.s-a plans ca de multe ori are anumite crampe in zona abdominala.au oare vreo legatura cu neterminarea actului sexual?astept raspuns

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Nu mai pot avea o viata sexuala normala din cauza durerilor nu mai simt nimik doar dureri groaznice parca asi avea o rana nu mai inteleg nimik astept un sfat ?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Cum putem evita lubrifierea in excces?

marta1121643

acum 15 ani

exact asa patesc si eu am dureri foarte mari in timpul contactului sexual....nu stiu ce sa mai fac cu ele

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sunt casatorita de 15 ani..sotul meu are 38,iar eu 34...suntem cuplul perfect caracterizat de prieteni.ceea ce nu inteleg la sotul meu el nu are niciodata apetit sexual facem dragoste de cind ne-am casatorit doar daca ma cert cu el sau incep eu sa-l sarut sa-l ating...el nu a zis o data vreau sa facem dragoste ...de 15 ani asa ma lupt cu el...sunt fericita langa el dar lipseste asta....mereu imi spune ca nu dragostea conteaza intr-un cuplu ...din cauza asta cred ca nu am ramas niciodata insarcinata...ne dorim un copil oare asta sa fie problema? va rog sa imi raspunde-ti

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am varsta de 29 ani,sunt casatorita de 7 ani,imi iubesc enorm sotul dar ..nu am chef de sex.Mi-as dorii sa fiu altfel ,mai energica si mai nebunatica.exista vreun tratament pe care mi-l recomandati ? Va og dati-mi sfaturi ca sotul imi reproseaza ca nu am venit eu prima la el si i-am zis sa facem dragoste.

corina184

acum 14 ani

domnica, incearca sa iei ginseng, mai exact
gingobiloba, fiole cu laptisor de matca. Sa-mi spui daca ti-a prins bine.

corina184

acum 14 ani

Mergeti la doctor sa va ia o secretie, poate aveti candidoza. Daca va doare ca fierul inrosit, asta trebuie sa fie. Se trateaya. Nu e nevoie decat de un drum la doctor.

*anka*

acum 14 ani

buna am 23 ani si am o problema ma excit prea tare si prietenul meu spune k sunt ff larga,si nu simpte placere e ca si cum da in gol,eu am inceput viata sexuala la 22 ani nu am facut sex foarte des pt k am avut o relatie la distanta si faceam rar,prietenul meu este al 2 cu care am facut sex,ce as putea face pt stramtare vaginului sunt bune cremele vaginale?am nevoie de un sfat chiar nu stiu ce sa fac pt k il iubesc ff mult pe prietenul meu si vreau sa rez aceasta problema va multumesc

chik

acum 14 ani

multe femei patesc ce spui tu.nu e vina ta,asa te-ai nascut dar sa stii ca nu esti singura..exista niste exercitii kegel se numesc si dupa 6 saptamani vei observa rezultatele..trebuie insa sa le faci zilnic chiar de multe ori pe zi.cauta pe internet aceste exercitii si ai sa intelegi cum trebuie facute.

Utilizator11713180295

acum o saptamana

Caută pe net exerciții Kegel poți să le faci de 3 ori pe zi

paul@@

acum 14 ani

Citat:
am 44 de ani,sunt casatorita de 25 de ani,am 4 copii.dar nu am simtit orgasmul niciodata.imi iubesc sotul foarte mult,este dragoste intre noi,dar mai nou nu mai vreau sa fac dragoste deloc.nu am incotro cind el chiar isi doreste.

exact asa sunt si eu,am 36 de ani...si pana acum,nu mi-am pus aceasta problema...dar ,acum e singurul lucru la care ma gandesc,sunt nervoasa tot timpul,ne certam,si..cand fac sex(dragoste pt mine nu e)o fac din datorie pt el,ma supun actului...ce e de facut?cine ne poate ajuta?

florina

acum 13 ani

am 22 ani,am o relatie de 5 ani,nu am avut orgasm niciodata,inainte ma excitam mai repede acu mai greu,plus k nu mai am nici acea pofta de a face dragoste ca la inceput.in timpul actului sexual nu am dureri.ce e de facut? eu il iubesc si imi fac griji in legatura cu aceste probleme pe care le am.ajutati ma cu un sfat.multumesc

Pag 1 din 2