De ce ma confrunt cu o candida care reapare?

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11587138495 cu 4 ani in urma.

M am trezit cu mancarimi si cu singerari in timpul contactului sexual ...am avut candita am tratat o cu pimafucin a doa luna ca a reaparut am administrat doua pastile fucanazol 150g si urmatoarele 3 luni la fel cite 2 pastile pe luna la inceputul ciclului menstrual sau mai inainte daca reaparea ... 2 luni nu am avut nimic ... dar acum iar a reaparut ... am baut prima pastila de flucanazol si peste 2 zile o voi bea pe a 2 ... cu ce m ati sfatui ? Ce sa fac?

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1521842082

acum 3 ani

Cu problema asta m.am confruntat si eu...candidoze recurente...tratate dupa ureche...imi trecea pe moment si dupa iar...imi distrugea viata sexuala cu sotul meu. Era un calvar . Intr-un final am merg la ginecolog si in urma analizei de secretie am primit tratament si eu si sotul si de 2 luni nu a mai aparut...sper sa nu mai apara😂