dati-mi va rog un sfat.

Boli genitale feminine

Postata de nicolico cu 14 ani in urma.

rezultatul la testul papanicolau a esit tip 3 grad inalt iar rezultatul la biopsie pt ca am si polip endocervical a esit ;hiperplazie adenomatoasa endocervicala ;cu glande numeroase de marimi variabile,cu epiteliu cilindrocubic ,pe alocuri cu aspect ferestrat si excrescente papilifere intralumenare;corion cu hemoragie ,edem si arii de transformare deciduiforma;la exterior epiteliu cubic unistratificat cu zone ulcerate. iar doctorul mi-a spus ca trebuie sa ma operez adica sa scot uterul si colul .daca cineva a mai intapinat asa ceva va rog sa-mi dea si mie un sfat cu ce e mai bine sa fac .

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 14 ani

Nu ti-a propus o perioada de tratament medicamentos ? Ar fi bine de incercat si dupa cateva luni, daca nu exista nicio ameliorare........atunci te poti hotara . Daca este un medic f. bun poate ca ar fi bine sa mergi pe mana lui........cred ca decizia iti apartine. Multa sanatate !