Cum pot scăpa de această problemă ?

Boli genitale feminine

Postata de Flori cu 2 luni in urma.

Bună ziua vă rog să mă ajutați am și eu o problemă, mi au ieșit niște coșuri în zona genitală unde mă epilez cam pe labia exterioară și mă doare și coace mereu ce ar putea fi ? Vă rog să mă ajutați

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Aceste simptome pot fi cauzate de mai multi factori, de la infectii bacteriene pana la boli cu transmitere sexuala. Fiind vorba despre o zona delicata, nu este recomandat sa incercati tratamente la indemana fara a sti cauza exacta. Este foarte important sa mergeti la un medic pentru consult. Acesta te va putea indruma catre cel mai potrivit tratament, in functie de cauza care a determinat aparitia cosurilor. Evitati epilarea pana atunci si pastrati zona curata si uscata.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/transmiterea-bolilor-venerice-analize-recomandate-si-tratament_16417
sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/depistarea-si-prevenirea-bolilor-cu-transmitere-sexuala_9197
sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/cele-mai-des-intalnite-boli-cu-transmitere-sexuala_19408