chist ovarian

Boli genitale feminine

Postata de corina378 cu 15 ani in urma.

as dori sa stiu si eu ce tratament se ia pentru chist,va multumesc mult

Raspunsuri (13)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Este bine sa mergi la un control ginecologic (daca n-ai fost), ginecologul i-ti va spune cat de mare este chistul si i-ti va da si un tratament pe masura. Sanatate

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Doar medicul specialist in urma investigatiei iti poate recomanda un tratament.
Numai bine

acum 15 ani

Buna membru 25933
Tratamentul ptr chist ti-l poate recomanda medicul ginecolog si/sau endocrinolog.
In majoritatea cazurilor iti recomanda anticonceptionale.
Bine ar fi sa optezi ptr un tratament naturist, cum ar fi produsul Donavital, regleaza secretia hormonala, il gasesti la Plafar si ceai de coada soricelului, galbenele, urzica moarta alba, batranis ( se pune o lingurita din fiecare la 2 l de apa), faci o infuzie si bei 1 - 2 l/ zi timp de trei luni.

Multa sanatate
:)

corina378

acum 15 ani

Va multumesc din suflet la toate pentru raspuns,eu locuesc in alta tara asa ca o sa tin cont de toate sfaturile voastre pentru ca sint bine venite.va pup si multa sanatate

corina378

acum 15 ani

vreau sa te intreb "Donavital se gaseste si in supermarchet? sau doar in farmacci?iti multumesc mult pentru raspuns.

Nora5

acum 15 ani

Denovital se gaseste la farmacie sau plafar

cristina

acum 14 ani

am fost operata anul trecut in prima zi a anului de o sarcina extrauterina si de un chist ovarian,mi s-a extirpat o trompa si un ovar,bineinteles k nu am aflat de la doctorul care m-a operat ci de la altul,iar acum am chist si pe celalalt ovar si ma doare ingrrozitor,numai am incredere in nimeni pt k de atunci am ramas cu o depresie si cu atacuri de panica de nu mi-am revenit nici acum desi a trecut un an!

Cristina

acum 14 ani

oricum nu vreau sa povestesc prea multe,dar am ajuns aproape in coma,cu inundatie hemoragica in abdomen,m-a dus sotul pe brate,toti doctorii credeau k mor,dar atunci cu siguranta a fost DUMNEZEU CU MINE!am o fetita de un anisor si jumatate,am facut.o la 20 de ani,acum am 21 jumatate.as dori sa.mi raspunda un doctor dk se poate,de ce am facut chist si pe acest ovar?e prima oara cand intru pe acest forum,as avea nevoie de un raspuns!

cristina

acum 14 ani

diagnosticul a fost atunci de chist ovarin torsionat,a fost foarte dureros,acum pt celalalt ovar cu chist iau anticonceptionale karissa,mai pot face bebei?

nickoleta

acum 13 ani

pt. chistul ovarian recomandat de doctor pastile 4 pe zi duphaston si anticonceptionale millgest timp de 3 luni iar daca nu a venit menstruatia trebuie sa te prezinti la cabinet ginecologic
SFATUL MEU ESTE SA TE DUCI LA MEDIC SA-TI SPUNA CE TRATAMENT POTI SA IEI CA POATE DEPINDE DE ORGANISMUL FIECARUIA

yo yonela

acum 13 ani

azi am fost la ginecologie pt ca e demult niciodata macar un prins la ginecologie si vrea sa stiu ce am problema dar avem problema chist ovar dar se poate vindeca sau nu?

yo yonela

acum 13 ani

da stiu f f buna plafar........:)

stefi

acum 13 ani

si eu am fost operata de chist ovarian cu 10 ani in urma dar acum mi-a aparut si pe clalant ovar un chist il am de 4ani il tin controlat la 6luni fac ecografie dupa 5.6luni fac analize C 125 C19 chistul nu a crescut prea mult,dar amfacut multe cure cu plante medicinale an inceput cu ceai de coada soricelului,salvie si galbenele 6luni dupaia 3 luni am urmat un tratament dat de ginicolog si am continuat si continuii cu ceaiuri si tintiuri care se gasesc la plafar (tintiura de coacaz negru.melarea.zmeur.galbenele)citeste bine prospectul.