Chist ovarian interpretare Rmn?

Boli genitale feminine

Postata de Doina cu un an in urma.

Uter in AVF ingrosare difuza de max 18mm a zonei joctionale uterine in hiposemnal T2 cu gadofilie redusa si omogena aspect IRM suspect pentru adenomioza
Cateva chisturi Naboth de maxim 8mm
Imagine chistica dreapta de6,2/5,9/5,8cu pereti fimi,prezentand fin sept periferic margine antero laterala fara alterari de semnal ale continutului sau prize de contrast interne.
Lama fluida de 4mm la nivelu fundului de sac Douglas.
Este de operat?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Va recomandam sa va adresati unui medic specialist pentru interpretarea rezultatelor investigatiilor medicale realizate.

Va puteti programa la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie