cervugid si actul sexual

Boli genitale feminine

Postata de asiar cu 14 ani in urma.

La varsta ta,ar trebui sa ai o mai mare incredere in medici, atunci cand este in joc sanatatea ta. S-ar putea sa fie orice,fie un ganglion inflamat, sau o hernie chiar, numai un cosult medical iti poate da un raspuns.

Raspunsuri (11)

Florin309132661

acum 15 ani

Buna,
Dupa cum ti-a spus si Katy, cel mai indicat ar fi sa mergi la un consult. Noi nu avem de unde stii cu exactitate de ce suferi tu, iar daca iei pastile sau unguente dupa ureche s-ar putea sa fie mai rau. Dupa o examinare de cinci minute iti prescrie si reteta si vei fi si tu mai linistit. Numai bine

asiar

acum 14 ani

buna fetelor .am si eu o intrebare.imi administrez de 6 zile ovule cervigid si am luat 5 zile zanocin pt o inflamatie pe care am avut-o.acum ma simt foarte bine, dar as vrea sa termin toate cele 12 ovule .intrebarea mea este daca trebuie sa pastrez abstinenta pe toata durata tartamentului cu ovule.farmacista mi-a zis sa nu am contact sexual 5 zile pana cand termin antibioticul.va rog sa ma ajutati

Adrienne

acum 14 ani

In prospect nu scrie ca ar fi contraindicat sexul. Daca nu se poate o abstinenta de 12 zile, cred ca se poate doar cu prezervativ si ovulul sa fie introdus dupa....

asiar

acum 14 ani

ok mersi mult katy

ana maria

acum 13 ani

sa stiti ca si klionul este foarte bun la dureri si infectii

LORY

acum 11 ani

Bai,oameni buni,am o singura intrebare daca urmez tratamentul cu cervugid si pe perioada lui fac sex neprotejat, pot ramane INSARCINATA? vreau sa stiu asta pt ca eu chiar imi doresc un bebe, nimeni nu vb dect despre nevoia lor sexuala care se intrerupe pt 10 12 zile zici ca sunt 12 luni dar ce faceti fetelor stati numai intr-un sex? altceva nu mai aveti de facut? scz daca am dat dovada de lipsa de bun simt dar citesc toate aceste intrebari si din toate reiese faptul ca va ingrijoreaza mai tare ideea ca o perioada de cateva zile nu mai faceti sex,decat ideea pentru ce urmati tratamentul pff cine va mai intelege...? vrei sex zilnic dar in schimb platesti cu rani pe col,inflamatii interioare,infectii urinale,vaginale,etc. nu-i grea decizia dar e tare incapatanarea. nu judec pe nimeni nu sunt in masura imi cer scuze daca sa simtit cineva ofensat referitor la comentariul meu. atat vreau sa stiu daca "risc" sa ma aleg cu un bebe daca intretin relatii sexuale neprotejate cu sotul pe perioada tratamentului? chiar imi doresc un bebe:) va multumesc!

ioana

acum 8 ani

Eu sincer îmi doresc un bebe și până la urma bărbatul no să stea degeaba lângă femeie în perioadă asta

ioana

acum 8 ani

Oricum în prospect scrie că nu e bine să faci cu prezervativ eu nu mai înțeleg nimic

ioana

acum 8 ani

Oricum în prospect scrie că nu e bine să faci cu prezervativ eu nu mai înțeleg nimic

ioana

acum 8 ani

Pe mine mă interesează e bine sau nu să faci sex ne protejat în timpul administrări???

Rodica

acum 7 ani

Fetele salut sunt din Rep.Moldova si aici tin sa mentionez ca de o hava de vreme ginecologii au inceput sa recomande Cervugid Ovules ... majoritatea pacientelor (ca tot citesc forum-uri de la noi) sunt multumite.... apropo... raspund la intrebarea in (legatura cu bebe-ul)... personal cunosc o Doamna care a ramas insarcinata cu a-l 3-lea copil in perioada in care lua Cervugid Ovules !!! Le-am luat si eu pentru imbunatatirea microflorei... acum mi-a venit cum se zice pe la noi "Armata Rosie)))" ... astept perioada ovulatiei si "luptam " pentru a-l doi-lea copil... Succes si multa sanatate !!!