cernico vaguinita

Boli genitale feminine

Postata de andreea15499314 cu 15 ani in urma.

Am 26 de ani si acum 9 luni am facut un avort in urma caruia am ramas cu o rana pe colul uterin pe care am descoperit-o in urma unei consultatii...dosctorita mi-a zis ca nu trebuie cauterizata si mi-a dat trateament cu eficefep 200, ruhifen si cerviron. Nu am urmat tratamentul pt ca m-am gandit ca are sa teaca de la sine plus ca in urma ciontactului sexual nu am mai avut sangerari...acum de 2 saptamani am dureri in partea dreapta unde a fost gasita rana si chiar daca am incetat activitatea sexuala, durerea continua,am inteles ca ranile de col uterin nu au simptom durerea(precizez ca am aceeasi durere ca dupa facerea avortului)e posibil sa se fi agravat rana?va rosg sa imi raspundeti cat mai repede

Raspunsuri (1)

andreea15499314

acum 15 ani

Am 26 de ani si acum 9 luni am facut un avort in urma caruia am ramas cu o rana pe colul uterin pe care am descoperit-o in urma unei consultatii...dosctorita mi-a zis ca nu trebuie cauterizata si mi-a dat trateament cu eficefep 200, ruhifen si cerviron. Nu am urmat tratamentul pt ca m-am gandit ca are sa teaca de la sine plus ca in urma ciontactului sexual nu am mai avut sangerari...acum de 2 saptamani am dureri in partea dreapta unde a fost gasita rana si chiar daca am incetat activitatea sexuala, durerea continua,am inteles ca ranile de col uterin nu au simptom durerea(precizez ca am aceeasi durere ca dupa facerea avortului)e posibil sa se fi agravat rana?va rosg sa imi raspundeti cat mai repede