ce poate fi?

Boli genitale feminine

Postata de lar148172 cu 14 ani in urma.

in interiorul vaginului simt cand ma spal o parte din piele rupta sau desfacuta.am dureri si usturime la urinat

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 14 ani

Ar trebui sa ajungi cat mai urgent la un ginecolog poate fi o rana destul de urata, nu mai amana
Numai bine

Adrienne

acum 14 ani

Vaginul are capacitatea de a se curata singur, prin acele scurgeri normale. Spalaturile vaginale prea dese schimba Ph-ul, flora vaginala.......Medicul recomanda un dus intravaginal lunar, doar daca urmezi un tratament......Mergi la un control.

Lenke

acum 14 ani

Subcriu, Cu mentiunea ca spalaturile vaginale se recomanda si dupa fiecare contact sexual neprotejat, deoarece sperma modifica PH-ul natural al vaginului.