Ce as putea sa fac,nu mai stiu ce sa fac?

Boli genitale feminine

Postata de Raluca Maria cu 2 luni in urma.

De o saptamana am o durere in vagin,fix in peretele vaginului cum s ar spune,cand vreau sa urinez ma doare groaznic,simt ca imi iese cu totul,fac pipi non stop si nu mai pot suporta durerea,ce as putea sa fac? Mai am momente cand ma si deranjeaza..

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Durerea pe care ati sesizat-o poate fi simptomul pentru o infectie urinara sau o infectie vaginala, care necesita tratament medical.

Consumati multa apa pana cand veti avea urmatoarea consultatie si evitati sa consumati alimente care va pot irita mai tare vezica urinara, ca de exemplu cafeaua, alcoolul sau mirodeniile puternice.

Dar atentie, acestea doar amelioreaza simptomele, nu trateaza cauza infectiei. Este important sa faceti o programare la medic cat mai curand posibil.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/disuria-urinarea-dureroasa_591
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/durerea-pelvina-la-femei-cauze-si-simptome_11260