Cancer De Col Uterin?

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11557869644 cu 4 ani in urma.

Buna seara, sambata am avut o sangerare usoara, in cantitate mica, cateva picaturi dupa un contact sexual, am fost la ginecologie la urgenta si mi-a zis ca nu am nimic ca sunt in perioada de ovulatie si ca nu ar trebui sa se intample, seara cand am avut din nou contact sexual, nu mi-a curs sange, insa a doua zi, mi-a curs sange in cantitate la fel de mica, m-am dus din nou la urgenta si mi-a zis ca nu am nimic ca leziunea s-a cicatrizat, am fost luni la ginecologie la un control, mi-a facut un ecograf si un examen de secretie deoarece mucoasa vaginala nu era atat de umeda pe cat trebuia, la examenul de secretia mi-a iesit ca am streptococi, nu e ceva grav, dar trebuie tratat, mi-a dat tratament cu ospamox si ovule polygynax. Putem exclude cancerul de col uterin? Mentionez ca am doar 21 de ani

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1492497333

acum 4 ani

Da poți exclude posibilitatea de a avea cancer de col uterin