buna

Boli genitale feminine

Postata de dmarinela cu 15 ani in urma.

vreau sa va inteb si eu ceva am o prietena care are dereglari hormonale si vreau sa stiu daca ia tictura de marar i se poare regla ciclu.va multumesc

Raspunsuri (4)

dmarinela

acum 15 ani

vreau sa va inteb si eu ceva am o prietena care are dereglari hormonale si vreau sa stiu daca ia tictura de marar i se poare regla ciclu.va multumesc

acum 15 ani

Buna Elena,

cel mai indicat ar fi ca prietena ta sa mearga la un control ginecologic si sa i se prescrie anticonceptionale.
Dereglarile hormonale nu inseamna doar ciclu neregulat, ci pot duce la aparitia de chisturi, sau alte probleme.

Numai bine!

aurelia31134646

acum 15 ani

Buna elena.
prietena ta ar putea incerca produusele naturale cu aloe vera,crea dau rezultate f.bune in asemenea cazuri.Daca doreste mai multe informatii contacteaza-ma [email protected] sau 0727567107

Genoveva-Nela

acum 15 ani

du-o la Parhon si sa-i faca scintigrama, dereglarile hormonale pleaca de la exesul de fuiculina si glanda tiroida, parerea mea ..... sa-si faca un control ginecologic si cel de care ti-am zis si ai sa vezi ca e bun ...... succes si vezi cum o convingi