Buna Fetelor,Ma Poate Cine Sfatui Cu Un Sfat Bun,Fiind Nu Mai Stiu Ce Sa Fac?

Boli genitale feminine

Postata de Bettina cu 4 ani in urma.

Totul a inceput amu 2 ani,am mers la un ginecolog fiind am observat ca imi curge un lichid galben,sangeram o zii si imi trecea,durere la contactul sexual.Ginecologul mi a facut analize etc si mio zis ca am ceva florabacterian nus ce(nu ma pricep) am primit ceva tratament si dupa tratament nimic nu mi o trecut,nu am mai mers inapoi am lasat timpul sa treaca.Dupa mam simtit acolo jos si mai rau si am decis sa ma duc la un alt medic din alt judet,da mi a facut si ea analize mi a dat tratament 5-6 luni nimic nu mi o trecut,doamna doctor zicea ca poate am ceva semne de cancer la uter dar nu era sigura fiind acest test nu mi la facut ca tot.imi curgea lichidul galben si imi dadea tratament pe el da nimic,nu mi a trecut deci nici aici nu am mai mers inapoi..Daa..am.lasat iar timlul sa treaca si mai rau ma simt,anul acesta am.mers la un alt ginecolog si mam plins de simtomele:durere la contact sexual,usturime la urinare si cand nu urinez,un lichid care gurge..da si ea mi a facut analize ,testul de urina o iesit bine ca restul testelor si mi a dat un tratament asa numa sa tac eu din gura si normal nu mi a trecut nimic...am facut tratamentul de doctor 3-4 luni si mam saturat am mers inapoi si iam zis iar ce ma deranjeza si ce ma doare,la faza asta testul de urina arata ca am multe infecti restul testelor la fel...si ma pus pe tratamentul Yasmin 4 luni ..daa am inceput sa iau prima pastila la prima zii de menstruatie ,o durere de burta ca am simtit ca osa mor si asa a fost pana nu mi o trecut ciclul(am mers la doctor inpoi pt ceva hartii si i am zis ca ma doare burta rau de tot si mi a raspuns ca de la menstruatie ii,da sigur...eu stiu mai bine sau tu??cum ii cand is pe ciclu,ma doare purta cand is pe ciclu dar ia u nurofent pt dureri si trece,dar de cand am luat yasmin la ciclu nu trecea) mi o trecut ciclul la fel da rau mam simtiti si ma simt (nu am.pofta de mancare,ma doare burta,sangerez,mi e greata,imi vine sa vomit..)Amu o zii am luat ultima pastila de yasmin dar eu tot singerez si problema ii ca mi e rau in continuare si mai am alte pastile de luat ce nu pot sa le eau fiind vomit..deceaba mananc ca tot ma arde stomacul de la pastile ma simt deparca nu as fii eu..va trebui sa ma duc inapoi la doctot dupa ce termin restul pastilelor...pastilele sunt(Tavanic 2 cuti,Tiprogyn 2 cuti,urisan si sunvert) mi se par multe si nus cum sa le mai eau fiind nu pot inghiti nimic ca mi e rau..

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1492497333

acum 4 ani

Ai facut testul papanicolau? Sa nu fie cancer de col uterin