Bacili Doderlein

Boli genitale feminine

Postata de Gabs cu 9 ani in urma.

Buna ziua! Medicul mi-a recomandat antibiotic pentru bacilii Doderlein. Ei nu faceau parte din flora vaginala normala? E nevoie de tratamentul indicat? Multumesc.

Raspunsuri (3)

Dr. Mihaita Viorica Mihalceanu

acum 9 ani

Bacilii Doderlein fac parte intradevar din flora saprofita a vaginului si nu este indicat sa se efectueze tratament. Poate medicul v-a recomandat antibioticul pentru alte bacterii prezente in secretia vaginala. Verificati rezultatul sau contactati medicul si intrebati ce nu va este clar.

Gabs

acum 9 ani

Multumesc.

Gabs

acum 9 ani

Multumesc.