As Dori Un Raspuns

Boli genitale feminine

Postata de stefana9 cu 15 ani in urma.

as dori un raspuns care ma nelinisteste demult;spuneti-mi va rog daca poti avea copii daca partenerii sunt cu grupele de singe pozitive,ex;el-1+ ;ea a-3+,

Raspunsuri (3)

eco

acum 15 ani

daca el are grupa 0 rh pozitiv si ea B rh pozitiv da ar putea avea

Dorina6899908

acum 15 ani

daca ambii parteneri au rh.pozitiv sau ambii negativ,totul este ok.probleme apar atunci cand mama are rh.negativ.tatal trebuie sa aiba si el rh. negativ, altfel sunt probleme de sarcina si de nastere.daca mama este pozitiva si tatal negativ iarasi nu sunt probleme.deci puteti concepe fara grija.

IOANA-ANDREEA

acum 15 ani

totul este normal si copilul va avea grupa 0 sau grupe b sanse 50 50 :*