aparatul genital

Boli genitale feminine

Postata de ioan247 cu 15 ani in urma.

dragi mei si io am o problema am 22 de ani si as vrea sa fac un copil dar nu am ciclu regulat imi vine f f rar poate la 2 3 luni si atunci doar 5 zile ce sa fac ca ovarul drept se inflameaza f des ce ma sfatuiti pot sa raman gravida si asa am fost la ginecolog dar acesta ma sfatuit sa mai incerc .......................

Raspunsuri (10)

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Ar fi bine sa mergi la un alt medic ginecolog, sa rezolvi problema ovarului inflamat, si abia apoi sa incerci sa faci un bebe.
Inainte de a face un bebe, eu mi-a facut toate analizele de sange, plus cele ginecologice, am preferat sa previn decat sa para ceva pe timpul sarcinii si sa apara complicatii.
Numai bine si sa ne mai scrii.

acum 15 ani

am avut si eu o problema asemanatoare cu a ta.nu aveam ciclu regulat si in urma unui control am facut 3 luni consecutive tratament cu Ketoprofen pastile si un antibiotic injectii,ampicilina si oxacilina.M-i s-a spus ca nu am nici o problema,ca pot sa raman insarcinata,dar aveam deja 4 ani de cand tot incercam.Anul trecut in august s-a intamplat minunea si acum sunt insarcinata in 6 luni.Asa ca eu iti spun sa nu renunti si sa mai incerci fiindca pana la urma s va intampla.Pana atunci rabdare si sa auzim numai de bine

acum 15 ani

buna sunt noua pe site si am si eu o intrebare :a ramas cineva insarcinata dupa un avort menstrual?

Viorica77122459

acum 14 ani

Dupa un contact sexual am ramas cu o durere pelviana,sau mai bine zis simt o umflatura,o presiune in peretii vaginali.Au trecut vreo 4 zile,iar ei simt aceeasi presiune.Ce ar putea fi si cum s-ar trata?

andreea aurelia

acum 14 ani

sunt 6 luni de cand am nascut ultimul copil,dupa ultima menstruatie care mia venit cu intarziere miam facut un test de sarcina care a iesit negativ,parca simt ca imi misca ceva in burta ce ar putea sa fie?stiu ca pare si suna aiurea dar astept raspuns pe,[email protected] MULTUMESC

raluca

acum 14 ani

Cel mai bine te prezinti la medicul ginecolog, el te va consulta si iti va da tratamentul necesar

Citat:
dragi mei si io am o problema am 22 de ani si as vrea sa fac un copil dar nu am ciclu regulat imi vine f f rar poate la 2 3 luni si atunci doar 5 zile ce sa fac ca ovarul drept se inflameaza f des ce ma sfatuiti pot sa raman gravida si asa am fost la ginecolog dar acesta ma sfatuit sa mai incerc .......................

Adrienne

acum 14 ani

Daca nu este vorba de o sarcina, atunci s-ar putea sa fie vorba despre gazele, in exces, din colon.

acum 14 ani

Citat:
sunt 6 luni de cand am nascut ultimul copil,dupa ultima menstruatie care mia venit cu intarziere miam facut un test de sarcina care a iesit negativ,parca simt ca imi misca ceva in burta ce ar putea sa fie?stiu ca pare si suna aiurea dar astept raspuns pe,[email protected] MULTUMESC

Cred ca ar trebui sa mergi la un control ginecologic, chiar daca ai fi insarcinata nu cred ca embrionul este atat de mare incat sa-l simti cum misca. Poate ai o stare nervoasa care iti provoaca neliniste la stomac
sanatate

raluca

acum 14 ani

Este bine sa mergi la un control gineclogic pt. a sta linistita. Numai bine

Citat:
sunt 6 luni de cand am nascut ultimul copil,dupa ultima menstruatie care mia venit cu intarziere miam facut un test de sarcina care a iesit negativ,parca simt ca imi misca ceva in burta ce ar putea sa fie?stiu ca pare si suna aiurea dar astept raspuns pe,[email protected] MULTUMESC

Roxana

acum 14 ani

Incercati un tratament homeopatic la Dr. Mihai Vieru de la Spitalul CFR din Iasi. Picaturile doctorului scoala si mortii. De asemenea cu picaturi homeopate, "face" copii cuplurilor care nu pot face. Succes!