anexita cronica

Boli genitale feminine

Postata de angela dana cu 16 ani in urma.

in urma unui control de rutina am fost diagnosticata cu anexita cronica ovar stang si uter retrovers. Acestea sunt cauzele de nu am ramas gravida pana acum-am 32ani-. Dupa tratament sunt sanse de a avea un copil.?

Raspunsuri (3)

angela dana

acum 16 ani

in urma unui control de rutina am fost diagnosticata cu anexita cronica ovar stang si uter retrovers. Acestea sunt cauzele de nu am ramas gravida pana acum-am 32ani-. Dupa tratament sunt sanse de a avea un copil.?

nicoleta5699674

acum 15 ani

draga mea, iti spun un"leac"din vechime ,pe care eu una nu l am stiut si l am aplicat din gresala..avind o infectie la o masea am facut tratament cu antibiotice,apoi am racit la plamini si cum pe vremea aceea se facea polidin la greu cind raceai la plamini,am facut si eu 2/zi timp de 5 zile..cert este ca atunci am ramas gravida cu cel micci toate ca imi trecuse ciclul de vreo 4 zile!!!!
mai tirziu8 am aflat ca atunciu cind faci polidin ramii gravida vrind -nevrind!

SIMONA

acum 10 ani

Da pot sa spun si eu acelasi lucru ca am facut polidine si am ramas din prima insarcinata.SI eu am uter retrovers dar acest lucru nu te impiedica sa ramii insarcinat citeste pe net mai multe despre acest lucru tot ceea ce trebuie taratat cu serizitate este anexita sa poti ramine