anexita bilaterala

Boli genitale feminine

Postata de daniela44 cu 16 ani in urma.

AM fost diagnosticata cu putin timp in urma ac***a anexita bilaterala. Am urmat un tratament medicamentos cu gentamicina, polidin si meclon. In prima luna si a doua luna de ciclu am luat Zanocin, doar pe perioada menstruatiei (5zile). A treia luna au revenit durerile si scurgerile. Racesc f repede, probabil si din cauza ca am extremitatile picioarelor mereu reci, din cauza circulatiei. Ce as putea face sa previn aceasta raceala?

Raspunsuri (3)

Andreea520

acum 16 ani

ce fel de scurgeri ai?au am fost diagnosticata cu insuficienta ovariana dar ma regasesc si eu in problema cu extremitatile reci.

ionut160

acum 16 ani

Buna!
In ceea ce expui tu, ma regasesc si eu.Relativ acelasi tratament l.am urmat si eu.Incearca Flamexin pentru a prevenii durerile,dizolva.ti doua plicuri pe zi cu 3 zile inainte de menstruatie.La mine chiar are efect, sau incearca Piafenul.Sanatate!

mirela

acum 11 ani

incearca site-ul calivita.ro.....mie mi s-a dat pt imbunatatirea circulatiei si pt anexita bilaterala GINGO XC,ULEI PRINULA,-naturiste