Noduli genitali / Scabie?

Boli de piele Granulom Hidradenita supurativa Ihtioza Durere la epilare Melasma Infectie molluscum contagiosum Panaritiu Pemfigus Pitiriazis rubra pilaris Negi Hemangiom Neurodermita Necrobioza lipoidica Barbie dubla Dermografism Intertrigo Mastocitoza Impetigo Ulcer dermic Necroliza epidermica toxica Piodermita gangrenoasa Boala iga liniar Acanthosis nigricans Afectiuni minore ale pielii Intepaturile de insecte Necroza cutanata Foliculita eozinofilica Distrofie unghii Sindromul sjogren larsson
+27
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1519344020 cu 6 ani in urma.

De aproape 2 luni ma tot lupt cu scabia (am luat-o de la un coleg de camera din camin). Am fost la dermatolog si am luat Fucicort ( pentru bube), Lup***ad pentru mancarimi si am dat 4 zile cu Unguent de sufl 10%, dezinfectand toate hainele in aceea perioada. Mancarimea imi trecuse insa nodulii parca se inmulteau (aveam decat 3-4 pe partea genitala). Ulterior, dupa ce am terminat tratamentul cu sulf am fost iar la doctor (imi aparusera pe tot spatele si pe zona umerilor niste punctulete rosii, dermatologul spunandu-mi ca e o reactie alergica la sulf si mi-a prescris o crema preparata direct la farmacie). Momentan iau aceasta crema, insa piele ma arde rau, este foarte uscata si ma mananca mai ales pe spate. In fine, problema cea mai mare o am cu acesti noduli. Mi-au aparut si pe pielea penisului (cam 6-7) si pe scrot am peste 10. ( uitati poza de pe scrot adresa_web_filtrata /a/9I8Dy ).
Va rog frumos, sfatuiti-ma cu ce sa dau sa-mi treaca. De 2 luni nu pot avea niciun contact sexual, nimic. Sunt disperat, am impresia ca imi apar din ce in ce mai multe. Nu ma mananca dar sunt ca niste noduli/cosi dupa cum vedeti in poza.
Va rog frumos, daca ma puteti ajuta v-as fi foarte recunoscator. Chiar nu stiu ce sa mai fac. Sunt disperat. Mi-a dat viata peste cap. :(

Raspunsuri (6)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/scabia-raia_1368

Utilizator21569334536

acum 4 ani

Si eu am scabie momentan dermatologul prima data mi-a recomandat benzatul pentru piele si sal-erkazin pentru zona intima incearca sal-erkazin este bun in 2 saptamani o sa iti dispara depinde de corp, si benzoatul este bun pentru piele in caz ca te mananca si pielea nu numai jos pe mine m-a mancat pielea insa dupa tratamentul cu benzat mi-a trecut insa nu am scapat de tot de bubele intime. Succes si sanatate iti doresc.

Utilizator11705685047

acum 2 luni

Ai scapat te rog ajuta-ma sant în aceasi situatie

Utilizator11705685047

acum 2 luni

Buna ai gasit vrun tratament ai scapat te rog spune-mi sant în aceasi situatie

Utilizator11705685047

acum o luna

Buna ai scapat de asa ceva sant în aceasi situatie de 3 luni mia afectar abdomenu si zona genitala va rog cine stie un tratament bun mi-a distrus toata zona genitala va rog care ati trecut prin asa ceva ajutati-ma nu am avut în viata mea asa ceva am lucrat la o firma în Germania si de acolo a început sa ma manance pielea

Utilizator11705685047

acum o saptamana

Buna cum ai scapat de nodulii scabiosi ma confrunt d e trei lunii