de ce curge apa din picioarele umflate?

Boli de piele Granulom Ihtioza Durere la epilare Melasma Infectie molluscum contagiosum Panaritiu Pemfigus Pitiriazis rubra pilaris Vitiligo Negi Hemangiom Neurodermita Necrobioza lipoidica Barbie dubla Dermografism Intertrigo Mastocitoza Impetigo Ulcer dermic Necroliza epidermica toxica Piodermita gangrenoasa Boala iga liniar Acanthosis nigricans Afectiuni minore ale pielii Intepaturile de insecte Necroza cutanata Foliculita eozinofilica Distrofie unghii Sindromul sjogren larsson
+27
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1511110740 cu 6 ani in urma.

Picioare umflate viata sedentara.Se ia frecvent furosemid .

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: sfatulmedicului.ro/Diverse/edemul_7818

Utilizator11588522317

acum 3 ani

Bunica mea are picioarele extrem de umflate si burta de asemenea , de dimineata parca ii iesise ceva din picior cu apa si sange de zici ca a puscat pielea , vreau sa mai mentionez ca are pielea intinsa foarte tare si pe picioare pana la genunchi si pe burta , ce ar trebui sa faca ? un sfat va rog ..are 79 de ani si e cardiaca !