Alunite

Boli de piele

Postata de MMMMihaelaMMM cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Am o alunita in dreptul sternului care ma deranjeaza intrucat sutienul vine exact peste ea. Mai mult decat atat de catva timp a devenit bicolora si ma cam ingrijoreaza...care este cea mai buna metoda de indepartare a unei alunite, fara a exista riscul de aparitie a cancerului sau alte riscuri?

Raspunsuri (1)

Dr. Imre Mihaly

acum 10 ani

Cea mai buna metoda de indepartare a unei alunite este: consult dermatologic, consult chirurgical, indepartare chirurgucala, examen histopatologic.
Va recomand sa urmati acesti pasi.