tensiune mare dar inima sanatoasa. Ce e de facut?

Boli de inima Aritmie Cardiomiopatia Afectiuni si tulburari cardiovasculare Endocardita Murmur cardiac Hemopericardium Cardiopatie ischemica Pericardita
+6
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1507805659 cu 6 ani in urma.

mama mea are in unele zile tensiune mare 21,22 cu 11 zice ea ca ii creste pe stres sau ca este racita, apoi poate sa ii scada si la 13 cu ceva. Ia tratament de tensiune dar tot creste uneori.Vreau sa precizez k a fost la mai multi cardiologi si nu are problema la inima,inima fiind sanatoasa. a fost tinuta o zi si o noapte sub observatie cu un aparat, dar in ziua aceea tensiunea nu a crescut si totul a iesit bine.Ce este de facut?sa faca coronorografie?Nici un doctor nu a indemnat-o sa faca aceasta analiza.De ce?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hipertensiunea-arteriala--HTA-/12-modalitati-de-a-scadea-tensiunea-arteriala-in-mod-natural_8642