Imi tiuie urechiile si am palpitatii in continu.Sunt disperat.Ce sa fac?

Boli de inima Pericardita Cardiopatie ischemica Hemopericardium Murmur cardiac Endocardita Afectiuni si tulburari cardiovasculare Cardiomiopatia Aritmie Electrocardiograma anormala
+7
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21605103292 cu 3 ani in urma.

Totul a inceput acuma o luna cu un atac de palpitatii.Noaptea am dormit o ora jumate m am trezit ud leoarca si simteam ca ma sufoc.Am apelat la medicul de familie care mi a dat aspacardin si distonoplant.Ma simteam din ce in ce mai bine si credeam ca o sa scap de palpitatii...de o luna incoace am palpitatii nu foarte puternice dar continue insotite cu un tiuit destul de intens in ambele urechi.EKG ul speram sa nu imi iasa bine ca sa aflu ce am dar degeaba, mi a iesit ca nu am absolut nimica.de o luna incoace nu simt nici o imbbunatatire si tare mie frica ca nu o sa mai scap de aceste simptome.Mie greu sa ma concentrez sunt a 12 a...a si da orice sa imi recapat sanatatea inapoi.Viata e un chin pentru mine.Va rog ajutati ma

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/palpitatiile-semn-al-anxietatii-sau-al-unei-boli-de-inimai_15193