DURERI DE INIMA?

Boli de inima

Postata de Utilizator11630601992 cu 2 ani in urma.

Bună ziua, am 20 de ani și ma confrunt cu atacuri de panica de vreo 5 6 ani..asta nu ar fi o mare problema..problema cu adevărat mare și ma îngrijorează este ca nu pot face mult efort..obosesc repede, ma simt epuizat și respir greu în timpul efortului..iar efortul chiar e minim..spre exemplu după 5 6 flotări.. alta problema ar fi ca după anumite mese spre exemplu cartofi prăjiți sau mâncăruri cu ulei..simt o micuta durere de inima câteodată dar și în mana stanga..nu ma deranjează prea tare..dar durerea e acolo și persista aproximativ o ora doua..țin sa menționez ca acum 3 ani am fost la spital pentru un atac de panica..n am avut nici o problema cu inima..si de atunci n am mai făcut nici un consult..

Raspunsuri (2)

Utilizator11630601992

acum 2 ani

Țin sa menționez ca am un stil de viata foarte inactiv..mai ales vara din cauza căldurii.. ma simt rau, si pe lângă asta cele mai multe atacuri de panica le am vara..am ajuns sa ies foarte rar din casa..ma poate ajuta cineva?

Alex

acum un an

Cel mai bine e sa-ti faci un control amplu la inima...EGK, Holter, Test de efort, Ecografie cardiaca, analize de sange. Poti merge mai departe, angiografie...etc, dar asta poate decide un cardiolog. Poate fi orice, de la ceva psihic pana la angina pectoris sau o problema pulmonara, artera infundata, etc
.