Daca pulsul și tensiunea este ok exista probabilitatea sa am probleme cu inima?

Boli de inima

Postata de Utilizator11637087616 cu 2 ani in urma.

Bună seara...am numesc Florin am 36 și de peste unu an am avut junghiuri dreptul inimi am fost la ceva controale,tensiunea este buna am făcut și EKG și a fost ok dar eu am in continuare niște apărări foarte tari in spate și pe lângă asta stări de slăbiciune,călduri in piept....și vă spun sincer că nu știu unde să mă mai duc să îmi dea un răspuns promt daca am ceva sau nu la inima...

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/te-inteapa-inimai-afla-care-ar-putea-fi-cauza_16918

Alex

acum un an

In general , daca ai tensiunea si pulsul ok, nu poti spune ca nu ai probleme cu inima...poti avea o sumedenie de alte probleme, de la un simplu junghi intercostal la o artera infundata de ex sau alte probleme. De asemenea, poate fi ceva la pancreas sau plamani...