Ce pot face? Tatalui meu a inceput sai amorteasca mina stanga?

Boli de inima Electrocardiograma anormala Aritmie Cardiomiopatia Afectiuni si tulburari cardiovasculare Endocardita Murmur cardiac Hemopericardium Cardiopatie ischemica Pericardita
+7
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21547216884 cu 5 ani in urma.

Tatal meu are o artera de la cap pe jumatate infundata Acum a inceput sai amorteasca mina stanga.Va rog din suflet puteti sami spuneti ce sa fac.A fost internat la spital .Uita foarte mult .Am intrebat medicul daca are cumva alzheimer si mia spus ca nu poate sa se pronunte inca.Va rog daca poate cineva sa ma ajute.Va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Petre Muresan

acum 5 ani

Este vorba de o scadere marcata a oxigenarii cerebrale si chiar posibil un AVC ischemic. Tot cu clinica de neurologie puteti rezolva problema. Tineti legatura cu medicii care s-au ocupat de dansul si ei va vor spune ce sa faceti

dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Osteopatie si Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )