Cate luni se poate administra, cu pauza de 20 zile intre, Urovaxomul??

Boli de inima

Postata de Utilizator11588784908 cu 3 ani in urma.

Am 45 de ani, in urma unei cistite hemoragice din 2016, am rămas cu dureri, viața sexuală zero, la cistoscopia de acum trei ani a ieșit scleroza de col vezical. Ideea este că ... Am tenesme vezicale zilnic, și uroculturi cu e coli, dar nu mereu. Am luat antibiotice , doar injectabil tolerez, Cipro și Genta. Atât. De la restul fac recotagii. Sunt distrusă, cu dureri zilnice. Poate fi și de la colon? Ce mă sfătuiți să fac? Mulțumesc! ( Ginecologic sunt ok... Doar un uter fibromatos)

Raspunsuri (5)

Claudia-Maria

acum 3 ani

Daca nu e pre tarziu raspunsul meu sper sa te ajute. Si eu am avut aceiasi problema cu infectii urinare repetate cu e.coli. Am luat 6 tipuri de antibiotice si nimic, apoi am urmat o cura de 3 luni cu miere de Manuka+probiotice Jarrow, si tot in astea 3 luni insa numai 10zile/luna am luat Uractiv Forte. E un tratament scump, dar care a dat rezultate. Eram disperata nu stiam ce sa mai fac. Sper sa te ajute!

Mihaela

acum un an

Autovaccin de la Institutul Cantacuzino.

dbdb

acum 6 luni

Eu am scapat de infectii urinare repetate cu Urovaxom. De ani buni nu mai am probleme. Mult succes!

Justalexandra

acum 3 luni

Bună ziua! Aș dori să cumpăr și eu vaccinul, am aceleași probleme. Cât timp ați luat urovaxom, vă rog? Mulțumesc!

Utilizator21697724027

acum 3 luni

"Pentru prevenirea infecţiilor doza este de 1 capsulă pe zi, dimineaţa, înainte de masă, timp de 3 luni consecutive.
Pentru tratamentul infecţiilor urinare doza este de 1 capsulă pe zi, dimineaţa, înainte de masă, in asociere cu tratamentul antibiotic, până la dispariţia simptomelor, dar nu mai puţin de 10 zile consecutive.