buna ziua sotul meu are pulsul peste 130 are 2 stenduri din 2013 in urma unui infart are 56 ani ?

Boli de inima Electrocardiograma anormala Aritmie Cardiomiopatia Afectiuni si tulburari cardiovasculare Endocardita Murmur cardiac Hemopericardium Cardiopatie ischemica Pericardita
+7
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21526547583 cu 5 ani in urma.

ia ca medicamente tertensiv ,betaloc,crestor ,ramipril aspirina cardio si in 03.04.2018 a facut o pneumonie iar de ieri are aceleasi simptome si pulsul foarte mare 135-145.
va rog sa ma indrumati ce sa facem.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/raceala-la-plamani-simptome_11337