Bătăi ale inimii foarte puternice, înțepături in brațe și durere de cap?

Boli de inima Boli de inima reumatice

Postata de Utilizator11578558472 cu 4 ani in urma.

Buna ziua, am 29 de ani, as dori sa va spun problema mea. Lucrez in ture de noapte , de mai bine de 8 ani. Acum un an de zile , am inceput sa am înțepături in zona inimii, si pe lateral, am fost la medic ... mi-a dat un supliment pe baza de coenzima q10 plus aspacardin, am facut o grămadă de ekg-uri, un eco la inima... totul bine si frumos sunt sănătos tun. De mai bine de 2 săptămâni, aproape in fiecare zi, simt niste bătăi care nu înteapa, în schimb sunt foarte puternice, iar imediat după aceea ametesc preț de câteva secunde, si am senzatia ca se urca sângele în cap, si ma ia o durere usoara in tample. Urmează să fac iar un control la cardiolog... Tin sa mentionez ca acum 3 zile, la muncă... am simtit înțepături si amorteli ale mâinilor... însă inteparurile erau in tot corpul ... parca ma înțepau venele in timp ce făceam efort. Analizele de sânge le-am făcut acum 2 săptămâni, toate bune, putin colesterol ridicat... nu exagerat. Ma poate ajuta cineva ? Macar cu o idee?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/pulsul-si-bataile-anormale-ale-inimii_17626