Am o durere se umar si cot mana stanga de o luna doua ?

Boli de inima

Postata de Utilizator11588511331 cu 3 ani in urma.

Ma doare mana stanga umar cot.mentionez ca sunt fumator de vreo 19 20 de ani.problema este faptul ca dimineata ma doare surd asa apoi daca beau cafea fumez vreo 2 tigari durerea se mareste si de abia mai pot ridica mana.de asemenea cand stau cu mana in aceeasi pozitie mai mult de 10 15 minute ma doare si de abia ridic mana.sunt venele infundate de la fumat?am si colesterolul putin peste limita.va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Petre Muresan

acum 3 ani

Faptul că fumatul și cafeaua agravează durerea sunt indicii farte imprtante că ceea ce se întâmplă este serios. Dar sunt necesare investigații, cum ar fi un doppler de exemplu. Vă recomand să mergeți de urgență la medic.

dr Petre Mureșan

Utilizator11588511331

acum 3 ani

Va multumesc mult pt raspuns.