Un sfat

Boli cu transmitere sexuala

Postata de EU eu165238 cu 14 ani in urma.

Salutare!
Am si eu o mica mare problema. Acum o luna am fost la o p***atuata si:mi-a facut sex oral fara prezervativ(nu stiu daca are vreo importanta), iar in timpul actului sexual mi-a iesit putin prezervativul. Problema este ca dupa aceasta intamplare am inceput sa am mancarimi in zona genitala si mi-au aparut trei bubite(2 pe mana si una pe penis) ca niste piscaturi de tantar insa nici nu ma dor si nici nu am mancarimi de la ele.As vrea sa imi spuneti daca sunt motive sa ma ingrijorez si eventual sa imi recomdati un medic mai bun din Constanta.
Va multumesc.

Raspunsuri (8)

Maria C

acum 14 ani

Buna,

Daca prezinti mancarimi in zona genitala ar fi bine sa-ti faci analize sau cel putin mergi la urolog sau dermatolog. Numai bine si ai grija pe viitor!!!

raluca

acum 14 ani

Poate nu este grav ceea ce ai, dar cel mai bine mergi la un control de specialitate, mergi sa te vada medicul, doar el iti poate da un tratament bun. Este posibil ca acea p***atuata sa fi avut vre-o boala.......

Uite cateva simptome intalnite in cazul unei BTS
Secretie la nivevul penisului, purulenta, de culoare galben sau verzuie, uneori abundenta, alteori nu;
Usturime si arsuri in timpul urinarii sau dupa;
Urinari dese si/sau dureroase;
Erectii dureroase;
Iritatii puternice sau uneori mai putin vizibile.

Pe viitor incearca sa nu mai mergi la astfel de femei daca nu vrei sa te imbolnavesti. Incearca sa ai o partenera stabila. Sanatate!

LILU

acum 14 ani

HELLO!!!! ACUM 3 LUNI PARTENERUL MEU A FOST DIAGNOSTICAT CU HERPES GENITAL.AVEM O VIRSTA SI NU SE PUNE PROBLEMA UNEI RELATII INAFARA CUPLULUI.A FOST TRATAT SI VREAU SA STIU DACA CUMVA L-AM CONTACTAT SI EU CE ANALIZE URGENTE POT SA FAC!!! MULTUMESC!!!

necunoscut

acum 14 ani

dute la psiholog:))=))

sanda

acum 14 ani

buna am si eu o antrebare...e posibil daca iau anticonceptionale sa fiu gravida pentru ca am avut ciclul duar 2 zile si mi sa oprit.va rog raspun deti

elena

acum 14 ani

este posibil parerea mea e a trebuie sati faci un test

ionela

acum 14 ani

este adevarat ca daca folosesti anticonceptionale,nu mai ramai grea?

hara

acum 8 ani

ramai p***a:))